מילואימניקים יקבלו את תגמול המילואים מביטוח הלאומי לפי שכרם החדש ולא ממוצע של שלושה חודשים כפי שהיה עד היום.


תאריך פרסום: 28.06.2022

שר הרווחה והביטחון החברתי, ח״כ מאיר כהן, הביטוח הלאומי ויו״ר ועדת העבודה והרווחה, ח״כ אפרת רייטן בשיתוף פעולה מלא עם משרד הביטחון העבירו בוועדה את "תקנות הביטוח הלאומי לתגמולים למשרתים במילואים", בהן נקבע כי מילואימניק, ששכרו עלה בלפחות 20%, יקבל את התגמול לפי השכר החדש ולא לפי ממוצע של 3 חודשים, כפי שהיה עד היום.

מלכתחילה הביטוח הלאומי והשר ביקשו את עדכון השכר החל מ-10%, אך בשל העלויות הגבוהות הוחלט לאחר משא ומתן רף של 20%.

בעקבות שינוי זה, מילואימניקים יקבלו תגמול שיפצה אותם על בסיס השכר האמיתי, ערב יציאתם לשירות.

לאחר תיקון התקנות, הוחלט שמי ששירת במילואים החל מ-1/1/22 יקבל את התשלום לפי השינוי המדובר.

הביטוח הלאומי ציין והדגיש בוועדה, שמרגע שינוי התקנות יפעלו לפיתוח מחשובי שייקח מספר חודשים ויותאמו לכל משרתי המילואים בישראל באופן אוטומטי. יש לציין שהתקנות רלוונטיות לשכירים וגם לעצמאיים.

שר הרווחה והביטחון החברתי, ח"כ מאיר כהן:״מדובר בתיקון מתבקש, חיילי המילואים נותנים מעצמם לטובת המדינה וביטחונה. התקנות האלה יעשו צדק עם אנשי המילואים שלא פעם נפגעו כלכלית דבר שהוא מעוות ובלתי מתקבל על הדעת. אמשיך לעבוד עד הדקה ה-90 כדי לקדם עשייה לטובת הציבור וטוב לראות שיש עדיין עשייה חברתית, עם שיתוף פעולה אמיתי וכן. אני מודה למנכ״ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר ויו״ר ועדת העבודה והרווחה אפרת רייטן מרום, שר הביטחון בני גנץ ולאגף כ״א בצה״ל על שיתוף הפעולה.״

מאיר שפיגלר, מנכל הביטוח הלאומי: העברנו היום תקנות שהן לא פחות מבשורה חברתית וסמל לערבות הדדית כלפי אוכלוסיית משרתי המילואים שעושים עבודת קודש במהלך עשרות שנות פעילות, והגיע הזמן לתת מענה לעוולה שפגעה בזכותם של המשרתים את ארצנו. נעשתה פה עבודה משותפת ומאומצת שכולה עטופה בשליחות ציבורית ואהבת הארץ״.

יו"ר ועדת העבודה והרווחה ח״כ אפרת רייטן מרום: ״כבת של אלוף משנה, אשתו של סגן אלוף ואמא לחייל שעומד להתגייס אני מכירה מקרוב את ההקרבה של החיילים ומשרתי המילואים שלנו ויש בי הערכה ענקית אליהם.

אני שמחה שבקשתי נענתה בדיון והתשלומים ישולמו רטרואטיקיבית מ-1.1.22. אני שמחה שהצלחנו להטיב איתם ולעשות עימם צדק ותיקון מתבקש״.