דמי בידוד לעובד עצמאי ששהה בבידוד עם ילדו


​תשלום לעובד עצמאי ששהה בבידוד עם ילדו

ביטוח לאומי משלם דמי בידוד עבור הורה שהוא עובד עצמאי, שנדרש לשמור על ילד מתחת לגיל 16 ששהה בבידוד, או על ילד מעל גיל 16 אם הוא נזקק לסיוע אישי בשל מוגבלות.
כדאי לדעת! הורה ששומר על ילדו בבידוד, ישולמו עבורו דמי בידוד מלאים גם אם הוא (ההורה) לא התחסן.

מה צריך לעשות?

  1. דיווח על הבידוד למשרד הבריאות: ההורה צריך לדווח למשרד הבריאות על תקופת הבידוד של ילדו ושלו. אם ההורה מחוסן או מחלים, ובשל כך הוא אינו מחויב בבידוד, הדיווח למשרד הבריאות על תקופת הבידוד צריך להיות רשום על שם הילד. בכל מקרה הדיווח בטופס התביעה עבור תקופת הבידוד תהיה לפי תעודת הזהות של הילד.
  2. מילוי הצהרה על ידי ההורה: עבור תקופות בידוד שהחלו ב-1.7.2021 ואילך, העצמאי מחויב לצרף הצהרה ששהה בבידוד ושמר על הילד בימים אלה. יש לצרף להצהרה אישור של משרד הבריאות על הבידוד. להורדת טופס ההצהרה לחץ כאן.
    שימו לב, אם הורה אחד היה בבידוד עם הילד - יש למלא סעיפים 1,2,3 בהצהרה. אם שני ההורים היו בבידוד לסירוגין - יש למלא סעיפים 1,2,4 בהצהרה.
  3. הגשת בקשה לדמי בידוד:  יש לסרוק את הטופס ולצרף אותו לטופס התביעה.

פיצול תקופת הבידוד של הילד בין שני הורים

הורים מחוסנים או מחלימים שנדרשים לשהות בבידוד עם ילדם מ-1.7.2021 ואילך, יכולים לפצל ביניהם את תקופת הבידוד, וישולמו עבורם דמי בידוד. 

במקרה זה, כל הורה צריך לצרף הצהרה בטופס התביעה שכוללת את פירוט הימים שבהם הוא שמר על הילד, והימים שבהם ההורה האחר שמר על הילד. יש לצרף להצהרה אישור של משרד הבריאות על הבידוד.
להורדת טופס ההצהרה לפיצול תקופת הבידוד לחצו כאן (יש למלא את הסעיפים 1,2,4)