קבוצות תמיכה


שירות הייעוץ לקשיש מקיים בסניפים קבוצות תמיכה בעבור קשישים המצויים במצבי משבר שונים, המתרחשים בשלב זה של חייהם. סוגי הקבוצות שונים מסניף לסניף, והם נקבעים על פי צרכים ייחודיים של האוכלוסייה. קבוצות התמיכה מיועדות בעיקר לאלמנים ולאלמנות.

קבוצות התמיכה מתקיימות בכל הסניפים במהלך השנה.
פרטים על קבוצות התמיכה המתקיימות בתקופה הקרובה תוכלו למצוא ב"פעילויות הסניפים בקהילה". וכן בטלפון 9696* או 02-6709857 ניתן להשאיר הודעה.

 קבוצות תמיכה לאלמנים ואלמנות

קבוצות תמיכה לאלמנות ולאלמנים בגיל פרישה מתקיימות בכל הסניפים, ומטרתן העיקרית לתת סיוע רגשי בעת המשבר וליווי תומך בהתארגנות לקראת חזרה אל שגרת החיים.

מנחי הקבוצה הם עובדים סוציאלים ועובדים מקצועיים בתחום הייעוץ לאזרח הוותיק ומשפחתו בסניפים.
הקבוצות כוללות עד 15 משתתפים, והמפגשים נמשכים כשלושה חודשים, פעם בשבוע במשך שעתיים. ההשתתפות בקבוצה משמשת עוגן משמעותי למשתתפים; המשתתפים חולקים עם חבריהם את תהליך עיבוד האבל ואת ההתמודדות עם האבדן האישי, ומקבלים כוח נפשי ולגיטימציה אישית וסביבתית לחזרה אל שגרת החיים.

הקבוצות מעניקות תחושת חום, שותפות וקבלה מלאה של כל משתתף על ידי הקבוצה.
רוב המשתתפים נפרדים בסיום התהליך בתחושה של אגירת כוחות וחוזק, המאפשר להם המשך טוב יותר.
ההשתייכות לקבוצת התמיכה יוצרת גם את הקשר של המשתתפים לשירות עצמו, ומאפשרת פניה בכל עת שיצטרכו.

להרשמה נא חייגו למרכז התמיכה והמידע הארצי 9696* או 02-6709857 או השאירו פרטים בקישור הבא: לחצו להרשמה

תמיכה לקרובי משפחה המטפלים בזקנים  

העלייה בגיל מלווה בעלייה בשיעור הזקנים המוגבלים בתפקודם וזקוקים לעזרת הזולת עקב מוגבלות פיזית, קוגניטיבית או משולבת. על פי הנתונים הקיימים, כ- 17% מכלל הזקנים מוגבלים בתפקודם, שיעור אשר עשוי אף לעלות באופן משמעותי עם העלייה בגיל.

מצב זה, לצד מגמות חברתיות שונות (שינויים במבנה המשפחה, התעסוקה, המגורים ועוד), מעלה את הצורך בהתייחסות אל המשפחות המטפלות בזקנים ובפיתוח תכניות ושירותים המיועדים לסייע להן, בהיותן עמוד התווך שעליו מוסיף ונשען הטיפול הפורמאלי בבית.

 מתוך כך, שירות הייעוץ לאזרח הוותיק ומשפחתו, היה שותף למיזם 'קבוצות תמיכה למטפלים עיקריים' של  קרן הסיעוד, אשר התקיים לפני מספר שנים במסגרתו התקיימו כ-80 קבוצות תמיכה ברחבי הארץ, כיום מתקיימות קבוצות התמיכה בחלק מהסניפים.

להרשמה נא חייגו למרכז התמיכה והמידע הארצי 9696* או 02-6709857 או השאירו פרטים בקישור הבא: לחצו להרשמה