הגשמת חלום


סרגיי בן 54 גרוש, יליד אוזבקיסטן, עלה לארץ בשנת 1998. בהשכלתו הוא וטרינר, אך בארץ עבד בעבודות פשוטות בניקיון במפעל, בבית דפוס ובמשתלה. סרגיי מדבר עברית, אך מתקשה בקריאה וכתיבה.

לסרגיי מום מולד בכף יד שמאל ומחלת כבד. לאורך השנים, הוא התבייש במגבלתו והרבה להסתיר את ידו, מחשש שמעסיקים לא ירצו להעסיקו בשל נכותו.

סרגיי הגיע לשיקום לפני מספר שנים, לאחר שפוטר מעבודתו בבית דפוס. הוא הופנה לקבלת סיוע בחברת השמה ולאור נחישותו הרבה להשתלב בעבודה, תוך מספר ימים שולב בעבודה במשתלה. סרגיי היה עובד מסור ואחראי ומנהליו היו מאוד שבעי רצון מעבודתו.

לפני מספר חודשים, נסגרה המשתלה והוא נותר ללא מקום עבודה, מלא חששות מהקושי למצוא שוב עבודה חדשה בגילו, עם קשיי השפה והמגבלות שעימן הוא מתמודד. בעיתוי מושלם, האחראית על שירותי הניקיון בסניף הביטוח הלאומי, חיפשה מועמד שמתאים לעבודה בהפעלת מכונת הניקיון. סרגיי הופנה לראיון, התקבל ומאז עובד בסניף ומרוצה מאד. כשהגיע לראשונה למחלקת השיקום, אמר בבדיחות כי הכי רצה להשתלב בכל עבודה שהיא בביטוח הלאומי וכך קרה.

צוות הלוגיסטיקה בסניף, נהנה מאישיותו הנעימה, מנכונותו לתרום בכל דרך אפשרית ומעבודתו היסודית ומודה בכל יום על השידוך המוצלח!

שרית ויינטראוב - עובדת שיקום סניף ראשון לציון