לראות רחוק


​שי, בן 26, רווק, בעל תעודת עיוור, פנה למחלקת השיקום לפני מספר שנים ולמד לתואר ראשון בכלכלה וניהול במסלול האקדמי המכללה למנהל. הוא סיים בהצלחה את לימודיו ב-2016 .
לאורך כל תהליך הלימודים ש' השקיע רבות, באופן מעורר הערצה. הוא לווה על ידי עובדת השיקום וקיבל תמיכות והתאמות רבות בתקופת הלימודים, ובכלל זה מכשיר טמ"ס להגדלת הטקסט הכתוב. על אף הקושי הניכר בשל הצורך לקרוא חומר רב, סיים את לימודיו בהצלחה וקיבל אישור זכאות לתואר.
בסיום לימודיו השתלב בעבודה בבית השקעות בתפקיד משרדי בתחום המכירות, עבד כמתאם פגישות לסוכנים השונים והשתכר שכר מינימום.
לפני כשנתיים פנה שוב לעובדת השיקום בבקשה לסייע לו במימון קורס יעוץ פנסיוני, על מנת לקבל רישיון בתחום ובכך להרחיב את ארגז הכלים שברשותו ולשדרג את הכנסותיו. לאחר בדיקת התוכנית ובהמלצת מעסיקו, אושרו הלימודים. ש' סיים את הלימודים, עבר את המבחנים בהצלחה רבה ואכן קודם בתפקיד ובשכר. כיום הוא ממשיך לעבוד בבית ההשקעות בתחום השיווק הפנסיוני בתפקיד בכיר ובשיחתו האחרונה מסר כי גאה להתפרנס בכבוד ואינו תלוי עוד בקצבה .


שי לא הסתפק בכך ובשאיפה להתקדם עוד בעולם העבודה, ובמקביל לעבודתו בבית ההשקעות, לומד כיום במימון שלו, חשבות שכר. הוא סיים אמנם את תכנית השיקום, אך ממשיך ללמוד בכוחות עצמו מתוך שאיפה להמשיך ולהתפתח. הוא חזר שוב למכללה בה למד לתואר ראשון והטמ"ס שנרכש עבורו בסיוע מחלקת השיקום, מסייע לו מאוד בלימודיו ובעבודתו היומיומית. ש' מציין לשבח את ההזדמנות שניתנה לו ומבחינתו - השמיים הם הגבול.


נלי שחר-עובדת שיקום סניף ראשון לציון