המתמחים - בשיתוף אלומה


תכנית המתמחים (אשר נקראה בעבר "הדבר הבא") המופעלת ע"י אלומה, היא תכנית משותפת לאגף הקרנות וקרן רוטשילד, שבה סטודנטים עם מוגבלות משתתפים בקורס אקדמי בנושא תעסוקה, ועושים התמחות בארגון/מפעל, תוך קבלת ליווי מקצועי, בהתאם לצורך שלהם.

התכנית הורחבה מאד השנה, ונוספו מספר רב של מכללות ואוניברסיטאות שבהם מתקיים קורס כזה.
כעת ישנה הרחבה נוספת - תכנית ההתמחות בליווי אישי- זהו מסלול ייחודי שיאפשר לסטודנטים להשתלב בהתנסות ללא השתתפות בקורס.
התכנית מיועדת לסטודנטים שמעוניינים לרכוש ניסיון מקצועי רלוונטי עוד בזמן הלימודים אך מסיבות שונות אינם יכולים להשתלב בקורסים האקדמיים משלבי התנסות. התכנית מיועדת לסטודנטים החל משנה ג'.

סטודנטים עם מוגבלות, מתקשים לעיתים קרובות להשתלב במקומות עבודה בשל חוסר הניסיון בעולם העבודה ובפרט במקצוע שאותו הם לומדים. תוכנית אלומה, מסייעת להם בדיוק בצומת זה. סטודנטים אשר מטופלים בשיקום והופנו לתכנית ההתמחות, הצליחו להשתלב במגוון רחב של מקומות עבודה וכך לצבור את הניסיון החשוב כל כך.

זהו סיפורו של מיכאל, בן 22, שמוכר בשיקום עקב שיתוק מוחין בארבעת הגפיים וללא יכולת לתקשר ורבלית.
מיכאל מתקשר באמצעות הקלדה- מגע עם האף במסך הטלפון הנייד ובאמצעות הצבעה על לוח תקשורת איות.
מיכאל החל את תהליך השיקום בסדנת העצמה, וכיום לומד בשנה שלישית לתואר ראשון מערכות מידע במכללת פרס, הישגיו מעולים! הוא מלווה ע"י אלומה (תוכנית התמחויות לסטודנטים בה"ג עם מגוון מוגבלויות) בהתמחות בחב' YAVO.APP,
מיכאל עובד בתפקיד תומך טכני ומקשר בין לקוחות החברה לפיתוח המוצר, הוא תמיד עם חיוך מאיר עיניים על פניו, מעורר הערצה! רוצה, מאמין ועושה!
כפי שמנחה סדנת העצמה תיאר: "השראה לכולם, אינו סופר ממטר את המגבלות שלו".

אסנת עמיר קורש-עובדת שיקום-סניף ראשון לציון