מרגישים קרוב גם מרחוק


מחלקת השיקום בירושלים מתאפיינת בכמות גבוהה של נפגעי איבה ומשפחות שכולות.
לאורך השנים האחרונות, כחלק מהחזון של "אגף יוצר קשר", נהגנו לקיים מספר מפגשים במהלך השנה כדי לשמר את הקשר ולייצר תחושה של שותפות ויחד. ציון המפגשים היה במועדים משמעותיים כגון: יום הזיכרון, יום ההוקרה לנפגעי פעולות האיבה וחגים במעגל השנה.

בשנה האחרונה, התמודדנו עם מציאות משתנה, שלא מאפשרת מפגשים פנים אל פנים כפי שהכרנו, והבנו שאנחנו צריכים להמציא את עצמנו מחדש, ולהתאים את עצמנו לרוח התקופה.
פתחנו במפגש זום שהוקרן גם בפייסבוק לייב עם העיתונאית ואשת התקשורת סיוון רהב מאיר, באירוע נכחו כ- 500 משתתפים.
לקראת חגי תשרי, תקופת ימי הסליחות, ברגע שהתאפשר על פי מתווה הקפסולות, נפגשנו למופע "מנגינת החיים", מופע מרתק בגבעת התחמושת של שרה ואליעזר רוזנפלד ששכלו שני בנים ואח. ערב של שיח וניגון על בחירה בחיים בצל אובדנים וניגון של אמונה גדולה. מעבר לנוכחים בקפסולות, האירוע הוקרן גם הוא באמצעות הזום ובפייסבוק לייב.

בהמשך לכך, ולאור הצרכים שעלו מהשטח בתקופה מאתגרת זו, הגדלנו את תדירות המפגשים, ויצאנו בסדרת מפגשי זום "מרגישים קרוב- גם מרחוק", מפגשי זום מקוונים אחת לכשבועיים במגוון נושאים ותחומי עניין. נוכחנו לראות כי אנשים שהתקשו להגיע בעבר למפגשים פנים אל פנים- מצטרפים יותר ויותר.

ב- 11.2 התקיים סיור וירטואלי במנהרות הכותל, הרשמים היו מוצלחים והתגובות היו נלהבות ומרגשות.
בסימן חודש אדר וחג הפורים המתקרב, ב-21.2 יתקיים מופע אילתור אינטרקטיבי בזום, עם הקומיקאי והמורה לאימפרוביזציה-  יונתן גרובר. קישור ישלח לנרשמים ביום האירוע.
המפגשים הצפויים להמשך יפורסמו בקרוב.

למדנו שמתוך משבר אנו יכולים לצמוח ולהתפתח ולצאת ביוזמות חדשות ומרתקות, אותן נשתדל להמשיך ולשמר גם בעתיד.
נשמח שתצטרפו אלינו באירועים הבאים.                                                               
נתראה בחלון הזום.

צוות רכזות איבה: שרי בר-טל, יעל ריחני, מיכל שצקין, מירב זיגלמן והדר מייזליש
עובדות שיקום- סניף ירושלים.