לעצב את עצמי מחדש


א' בת 43, עבדה במשך שנים רבות כמעצבת גרפית מצליחה. לאחר שהתבשרה כי היא חולה בטרשת נפוצה, המשיכה לעבוד עוד מספר שנים במקצועה אולם התשישות הרבה והקושי בעבודה בתנאי לחץ אילצו אותה להפסיק לעבוד. ההתמודדות עם מחלה קשה ופרוגרסיבית והקושי לקבל את השינוי שחל בחייה, הובילו לירידה גם במצבה הנפשי.
לאחר מספר שנים בהם לא עבדה, פנתה א' למחלקת השיקום וביקשה לעשות הסבה מקצועית.
לצד המוטיבציה הגבוהה ללמוד מקצוע חדש ולהשתלב בתעסוקה, היא הביעה חששות כבדים לגבי היכולת שלה להתחייב ולהתמיד במסגרת כלשהי שכן מצבה הרפואי אינו יציב. עובדת השיקום הציעה לא' לעבור אבחון מקצועי תצפיתי למשך חודש ימים כדי שתוכל לאמוד את כוחותיה לצאת מהבית מדי בוקר, לנסוע באוטובוס ולשבת שעות ארוכות בכיתה. כל אלו, היו מבחינתה אתגר גדול ומשעמדה בכך והוכיחה בעיקר לעצמה כי היא מסוגלת, החלה בלימודים מקצועיים.
א' השתלבה בקורס להנהלת חשבונות מתוך מחשבה כי במקצוע זה תוכל לעבוד גם בהיקף חלקי. כיוון שהיה לה קשה לשבת יום ממושך בכיתה, הוחלט לקצר לה את יום הלימודים, אולם קצב הלימודים שלה היה כה מהיר ועל כן סיימה את הלימודים במועדם והצליחה בבחינות. בזכות כישוריה ואשיותה הנעימה, היא נקלטה כעובדת מנהלה ומנהלת חשבונות במקום בו למדה.
א' מאושרת מהדרך שעברה ומהיותה אישה עובדת לאחר שנים רבות מחוץ למעגל העבודה.


רות מערבי- עובדת שיקום, סניף תל אביב